Познатата пејачка не можеше да се воздржи: Мажите станаа тетки, јас сакам маж кој ќе ми рече ајде љубов те чека авионот, оди да се издуваш

Пејачката Риалда Карахасановиќ е една од најбараните изведувачи ова лето, а екипата на Телеграф налета на пејачката на црногорското приморје и со неа разговараше за нејзината кариера, мажите и забавата.

Неодамна објави нова песна, а како што созрева во кариерата, сериозно вложува и полека но сигурно си го зацврстува местото во поп музиката. Со оглед на тоа дека е сериозна „бомба“, јавноста речиси секогаш е заинтересирана за нејзиниот љубовен живот, а како што ни откри, таа нема партнер, но нема ни додворувач, бидејќи мажите како да се плашат од неа.

– Мажите веќе воопшто не ми приоѓаат, времињата целосно се сменија. Јас сум старомоден тип, не по однесување, но чекам да дојде и маж. Веќе не праќаат ни пијачки, не го прават ни тоа.

Веќе не е случај некој да ти пријде и да те покани на вечера, појадок, прошетка… Сите се на Инстаграм и пишуваат ау ти си добар за ова, го бива за тоа и мислат дека запаѓаме во транс. Не се бранам, но пристапуваат, можеби само оние што се свесни, а ги има многу малку – истакнува таа и додава:

– Ако немам време, немам за повеќето работи, но можете да одвоите време за се само за да знаете дека вреди вашето време. Што се однесува до мојот емотивен живот, знам дека ми треба некој кој е стабилен, самосвесен и кој ми отвора видици кои можеби не сум ги видела, за да ми биде интересен…

Нема ништо што не можам да си дозволам. Се се поремети затоа што мажите станаа тетки, старците се караат и озборуваат. Всушност, ние жените треба да правиме врева, а не мажите. Мажот треба да е стабилен, треба да биде сериозен човек кој вели:

„Ајде љубов, ти треба одмор, те чека авионот, спакувани ти се работите, оди, земи два, три дена да се издуваш, потоа врати се“. Значи ми треба партнер, да не ми отежнува уште повеќе. Затоа решив да бидам сингл додека не се појави таква личност – изјави популарната пејачка