Тара Симов ја разбесни нацијата по изјавата за мајчинството: Му се лутам на моето бебе кога плаче, строга мајка сум

Поранешната учесничка на риалити ТВ Тара Симов пред три месеци стана мајка, а неодамна ги сподели своите впечатоци за тоа како се справува со мајчинството.Како што тогаш истакна, не и е лесно да го одгледува синот Николај, а сочувствува со сите мајки на светот.

– Се трудам да бидам добро бидејќи бебето никогаш не спие. Поздрав до сите мајки на овој свет, разбирам зошто сте ненормални – рекла Тара, а потоа додаде:

– Многу сум строга како мајка. Има два месеци и му се лутам кога плаче. Всушност, не се лутам, но расположена сум: „Сине, се ти е темно. Ти сменив пелена, јадеше, ти играв цртани, мама те фати за уши и танцуваше“. Се правам невиден морон низ дома за да бидам интересна за него – признала таа.

Тара се осврна и на популарната тема дали децата треба да се „стават пред телевизор“.

– Додека бев бремена се расправав дека нема да дозволам моето дете да седи пред телевизор, но сега ми е јасно дека телевизијата е спасител – изјавила тогаш Тара.