Трагедија: Загина 19-годишниот син на Крсто Муковски

Ова утро, трагична вест го потресе Вевчани.

Во тешка сообраќајна несреќа почина синот на поранешниот пратеник Крсто Муковски.

– На 13.01.2024 околу 01.20 часот во СВР Охрид, било пријавено дека на регионалниот пат кон Вевчани, во близина на село Подгорци, струшко, патничко моторно возило „ауди“ со вевчански регистарски ознаки, управувано од М.М. (19) од Вевчани излетало од коловозот.

Во несреќата на местото на настанот починал возачот. Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од ПС Струга, велат од МВР.