Трагедија: Познатиот српски пејач усмрти жена од Куманово во страшна сообраќајка

Рок-музичарот Ѓорѓе Николиќ, попознат како Ѓорѓе Давид, доживеа сообраќајна несреќа синоќа во Северна Македонија.

Како што неофицијално дознава Блиц, девојката влегла на автопат во спротивна насока и се судрила со друг автомобил.
Во тој момент двата автомобили биле блокирани на сред пат. Потоа на нив налетал Ѓорѓе Давид бидејќи било магла и немале фарови или ознаки. Жената која загинала стоела до автомобилот, а пејачот ја покосел, додека другиот возач се бори за живот.

Автомобилот на Ѓорѓе Давид е целосно уништен, а тој има расекотини на раката.

На Џорџе Давид му бил направен алкотест и било утврдено дека не бил пијан.

Да потсетиме, Ѓорѓе Давид доживеа сообраќајна несреќа што се случи синоќа околу 20 часот, на магистралниот пат Куманово – граничен премин Табановце.

На мрежите се појавија видеа и фотографии од сообраќајната несреќа што ја доживеа пејачката.