(ФОТО) Познатата пејачка се соочува со сериозен здравствен проблем: Имам само 50 денари на сметка, ве молам помогнете

Пејачката Ана Николиќ се најде во центарот на скандал кога поранешниот учесник во реалното шоу и пејач Дарио Шогоровиќ ја обвини за малтретирање, но за оваа музичка ѕвезда во последните години ова е само еден од низата скандали поврзани со нејзиното име.Сега во јавноста се појави видео на кое се гледа дека Ана Николиќ има кратери на лицето.

– Можете ли да видите дека имам кратери на моето лице? Ова почнува да биде кошмар. Ова не можам сама да го покријам – вели Ана во видеото и додава:

– Имам 100 динари на сметката, ве молам да направите нешто за мојата младост. Не можам да снимам ништо со ова. Ниту пак можам да го прикријат ова. Нема шанси да се поправи ова. И од сета лутина и нервоза, погледнете како изгледам. Ова не беше вака. Ова сега е пекол – заклучува пејачката во видеото кое се појави на Инстаграм.

Да потсетиме, како што неодамна објавија локалните медиуми, пејачката итно била хоспитализирана поради проблеми со кожата на лицето.

– Ана веќе година и пол оди на лекар на Дедиње каде се обидува да го реши проблемот со помалите и поголеми красти на лицето, најмногу на челото. Како дел од тој третман, таа ја става главата под светилка, чија светлина помага да се исушат тие красти. Сето тоа ѝ помина одредено време, но во последните неколку дена проблемот се врати.

Кога неодамна се појави како гостин на ревијата на Бата Спасојевиќ, сите забележаа дека таа го сокрила лицето со мрежа, а на нејзиното лице јасно се гледаат отворени рани, дури на три места.

Тоа е се од таа состојба на кожата. Иако нејзината кожа беше покриена со пудра, лузните сега и беа уште поистакнати бидејќи кожата во таа област и беше излупена. Таа се бори со тоа изминативе неколку недели – изјави за „Курир“ извор близок на пејачката, кој демантираше дека Ана била хоспитализирана поради овој проблем.