(ФОТО) Се појавија приватни фотографии од Вања со мајка и: Еден детаљ ги привлекува сите погледи

Исчезнувањето на Вања Горчевска и откривањето на нејзиното убиство го потресе целиот регион, а нејзиниот татко е приведен под сомнение дека учествувал во киднапирањето на нејзината ќерка.

Мајката на Вања, Зорица, која ја пријавуваше за исчезната, често споделуваше фотографии на кои таа е среќна и насмеана, во друштво на пријателите и семејството, а најмногу со ќерката Вања.

Како што може да се процени од она што мајката го сподели со своите пријатели на мрежите, таа и Вања често патуваа, одеа на патувања и уживаа да бидат со драги луѓе.

Може да се забележи дека на фотографиите го нема таткото на Вања, Александар, кој е во притвор 48 часа поради неговата наводна вмешаност во киднапирањето и убиството на неговата ќерка – сето тоа поради изнуда на пари од мајката на Вања, Зорица.

Иако се шпекулираше за односот на родителите на сега убиениот Вања, Зорица за „Скопjе1“ објасни дека тие се разведени, но дека не се во лоши односи, напротив.

Двајцата осомничени кои го управувале „цитроенот“ во кој е киднапирано девојчето, вечерта добиле информација дека кобното утро и во колку часот ќе биде сама, наводно од таткото на Вања, Александар, пренесува српскиот портал newslite1.