(ФОТО) Дарко Чурлинов си ќари позната македонска пејачка: Во страсна прегратка и сочен бакнеж

Веќе неколку меча го нема во фудбалската репрезентација на Македонија, а причината за тоа е пов редата со која се здоби.

Станув збор за Дарко Чурлинов кој на 28 март 2017 година, на возраст од 16 години и 8 месеци, дебитираше за фудбалската репрезентација на Македонија на пријателскиот натпревар со Белорусија и со тоа станал најмладиот играч кој настапувал за фудбалската репрезентација на Македонија.

Откако со успех ја градеше кариерата во Германија, пред се во екипте на Келн, Штутгард и Шалке, летови реши да се пресели во Англија.

Кариерата ја продолжи во редовите на Барнли кој игра во Чемпионшип, но како што рековме проблемите со по вреди го одалечија од терените.

Ако на спортски план работите не му одат добро, тогаш истото не може да каже дека важи и за на приватен план.

Имено на социјалните мрежи, поточно на Инстаграм се појави една романтична фотографија со очигледно неговата нова девојка.

На истата се гледа како Чурлинов е во страсна прегратка и бакнеж со познатата наша млада пејчака Мартија Станојковиќ.