Латас лансираше бомба вест: Палчо уапсен – објави и каде

Драган Павловиќ Латас пред неколку минути се огласи на фејсбук.

Тој објави дека првоосомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски е уапсен.

Палчо е уапсен на аеродром во Турција! Сега ќе следи тоа што е суштина на целиот настан… заднината.

Информацијата е од извор во Интерпол, се чека што ќе каже МВР.Повторно, прв објавуав Вечер.мк