Од Скопје директно до омилениот грчки остров за многумина Македонци: Од 1-ви јуни директна авиолинија

Од скопскиот аеродром денес излегоа со соопштение до јавноста во кое што се вели:

Нова авионска линија од Меѓународниот Аеродром Скопје до Крф овозможена од Aegean Airlines!

Возбудени сме што можеме да објавиме дека од 1-ви јуни 2024 година, AEGEAN ќе почне да сообраќа со нова сезонска #авиолинија од Меѓународниот Аеродром Скопје до Крф, обезбедувајќи извонредна и уникатна конекција меѓу енергичниот град Скопје со живописниот остров #Крф во #Грција.

За повеќе информации кликнете тука https://urlis.net/bf3u1eo7 и резервирајте го вашиот авиобилет тука https://ow.ly/9Lex50R6oBE

Подгответе се да го истражите прекрасниот грчки островски рај! Нека започнат летните авантури!