Category: Uncategorized

(ВИДЕО) Тежок скандал во Куманово: Навивачи на Башкими влетаа во терен и тепаа играчи на Каменица Саса

Македонскиот фудбал и се е можно. Насилството на фудбалските терени ниту сезонава не изостана. Имено на денешниот дуел од Втората луга помеѓу Башкими и Каменица...

(ФОТО) Полицаец го запре сообраќајот на крстосница поради несекојдневна сцена – дали дел од учесниците заслужуваат казна

На улицата Змаја во Сараево, случаен минувач снимил симпатичен момент во кој полицаец го запрел сообраќајот за да им дозволи на не толку честите учесници...

Алармантно: По канцерогените материи во чипсот, има предупредување за овој производ кој го користиме секојдневно

Високо ниво на канцероген акриламидан неодамна беше пронајдено во Чачанскиот чипс со вкус на пиперка од српски производител. Опасната материја е откриена на границата со...

Цела поранешна Југославија го знае овој гастарбајтер – вработил преку 25.000 луѓе од Балканот во Германија: Еве кои професии се најбарани

Голем број луѓе од просторот на поранешна Југославија со децении живеат во западноевропските земји, каде заработуваат со седум кори гастарбајтерски леб со голема доза носталгија....

Градоначалникот на Куманово со јавно обраќање од Швајцарија до Македонците: Сите ни барале, ние имаме големо срце

Актуелниот градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски сподели на Фејсбук страницата: Проследете го моето обраќање на манифестацијата “Македонски ден” во Швајцарија “Ние Македонците имаме големо срце,...