Од денес започна новата учебна година која и донесе радост на наставниците – особено од една причина

Од денес околу 255 илјади основци и средношколци ја почнуваат учебната 2022/2023 година во која наставата, по две пандемиски години, стартува без антиковид-протоколи и заштитни...

Мбапе французин направи

Француската суперѕвезда Килијан Мбапе, кој после долга сага остана во Пари Сен Жермен има интересен прекар во соблекувалната на „светците“, кој го откри соиграчот Ашраф...

Земјоделци струмчко

Панови од струмичко Моноспитово го собираа родот од засеаните феферони. Јосе со неговиот внук и на температури над 30 степени беа на нива. Ја довршуваа...

Must Have Beauty Kits & Palettes

What’s possible in a week? If you dedicated seven days to the achievement of one goal, how ambitious could you make this goal? These were...