Перо Камиказа до својот колега музичар: Ваков срам не ни приредил никој, овие лоши обиди не ви личат

На прагот на емитувањето на Златна бубамара на популарноста 2023та, на Фејсбук се разви дебата помеѓу членот на група Меморија – Петар Георгиевски Камиказа, Владимир...

(ФОТО) Авиони на Визер се судрија – директорот на аеродромот ги истакна причините

Визер е една од најкористените нискобуџетни авиокомпании која е воедно и најбрзо растечката и најодржливата авиокомпанија во Европа. Според најновите информации, два авиони на компанијата...

Бате Аце од Штип секогаш таму каде што е најпотребен – малата Марија конечно ќе има детство какво што посакува

Сторијата за Сузана Тачева и нејзината 12-годишна ќерка Марија од с.Ораовица, радовишко, емитувана во Срце на дланка, а пренесена на нашиот сајт допре до многумина....