Month: January 2024

Визар направи претунбација на летовите од Скопје до Италија: Оваа голема промена мора да ја знаете

Унгарската нискобуџетна авиокомпанија Визер ќе ги промени аеродромите за пристигнување во Италија за двете линии од Меѓународниот аеродром Скопје Наместо да слета на аеродромот Фиумичино...

Изјави дека не е родена за да сецка салата, а сега Драгана порачува: Јас ќе ја надминам Ким Карадашијан

Манекенката и старлета Драгана Спасовска која своевремено македонската јавност ја запозна пред неколку години откако зборуваше за својот живот во Дубаи и познанствата со светски...

Д-р Аспазија Софијанова шокираше со признанието: Тоа го направив уште пред 30 години со помош на кумот

Д-р Аспазија Софијанова која е врвен доктор педијатар од Детската Клиника гостуваше во емисијата Нешто Конкретно кај Снеже Велков. Популарната Цули разговараше на низа теми, а...