Category: Дијаспора

Драма за време на летот: Боинг принудно слета

„Боингот 777“ на компанијата „Американ ерлајнс“ принудно слета на меѓународниот аеродром во Лос Анџелес, поради сомневање дека има механички проблем. Летот, кој полета од меѓународниот...

Влегол во супермаркет во Франција и ја згрозил јавноста со своето однесување: Брате, врати се во родниот град и таму јади го лебот на мајка ти

Босанец доживеа жесток напад на интернет кога неговата снимка од маркет во Франција, на која коментира леб од багет, а неколкумина го месат за време...

Пристигна објаснување зошто многу Македонци се одбиени за бугарски пасош – причината е трагикомична

Чистачката во бугарскиот конзулат во Битола Весна Котевска спроведувала интервјуа со кандидати за бугарско државјанство, а поради тоа многу барања биле одбиени, откри бугарскиот пратеник...