Category: Вести

Поминал на црвено светло во Скопје, па двајца полицајци му побарале пари на рака за да го пуштат – МВР се огласи со детали

Од министерството за внатрешни работи попладнево информираат за настан од претходниот месец, а во кој се инволвирани двајца нејзини вработени. Од Министерството за внатрешни работи...

Бугарскиот голман контра македонското МНР: Не би рекол дека атмосферата на стадионот беше непријатна

Министерството за надворешни на Македонија утрово излезе со реакција до јавноста која во продолжение ви ја пренеусваме во целост: Министерството за надворешни работи упатува јавна...

(ФОТО) Елизабета, сопругата на Стево Пендаровски неизмерно се радува – објасни и зошто

Првата дама на Македонија,Елизабета Ѓоргиевска често можеме да ја видиме во јавноста и е доста активна на социјалните мрежи. Понежната половина на петтиот македонски претседател...